Mladi v svetu energije

Nadobudni šestošolci Zala Barbiš, Sandi Bratić, Vita Vičič in Marisa Šenkinc so sodelovali na natečaju Mladi v svetu energije, ki ga razpisuje podjetje GEN energija.

V letošnjem šolskem letu je na omenjenem natečaju sodelovalo več kot 820 otrok in mladostnikov iz vse Slovenije. Predstavili so svoje poglede na razumevanje elektrike, energije in energetskih virov. Ob sloganu »Nizkoogljično je odlično« so ustvarili več kot 400 izdelkov.

Naši učenci so v svoji starostni skupini zmagali z videoposnetkom Mladi v svetu energije 2021/2021 – OŠ Dragotina Ketteja Ilirska Bistrica – YouTube in si prislužili lepe nagrade (praktična darila in izlet).

Razglasitve najboljših in podelitve nagrad, ki sta bili 15. junija 2022 v Krškem, smo se udeležili prek spletne videokonference.

Čestitke mladim raziskovalcem!

Meta Frank, mentorica