Tečaj plavanja

Tretješolci smo za štiri dni, in sicer 13., 14., 17. in 18. oktobra, zamenjali šolske klopi in zvezke za bazene in plavanje. Imeli smo namreč tečaj plavanja v vodnem parku Žusterna. Vsak dan smo se vsi skupaj z avtobusom odpeljali v Koper, kjer so nas počakali naši učitelji plavanja. Razdelili smo se v štiri skupine in se učili plavanja: spoznali smo tehnike plavanja (prsno, hrbtno, kravl), se potapljali, drseli po vodi itd. Preizkusili smo se tudi v skakanju v vodo – na noge, najpogumnejši tudi na glavco. Pri učenju plavanja smo uporabljali razne pripomočke, kot so črvi in deske. Ker smo bili po plavanju utrujeni, smo se sproščali v jacuzziju in na toboganu. Polni novih znanj smo se vsak dan vračali v Ilirsko Bistrico.