Učenci so se spopadli z logičnimi problemi

V novembru so se učenci naše šole udeležili tekmovanja Bober. Omenjeno tekmovanje se izvaja na mednarodnem nivoju. V Sloveniji so organizatorji ACM Slovenija v sodelovanju z Univerzami v Ljubljani, Mariboru in Kopru. Namenjeno je osnovnošolcem od drugega razreda naprej in srednješolcem. Namen tekmovanja je, da učenci spoznajo, da računalnik ni le orodje za komuniciranje, brskanje po spletu, urejanje besedil ter poslušanje glasbe in gledanje filmov. Računalnik je neizčrpen vir zanimivih logičnih problemov, zaradi katerih računalnikarju ni nikoli dolgčas. Tekmovalna vprašanja se navezujejo na algoritmično razmišljanje, logično sklepanje in razvoj spretnosti za reševanje problemov. Udeleženci spoznajo, da je razmišljanje in ustvarjalno reševanje problemov zanimivo in zabavno.

Dobitnika bronastih priznanj sta Nikola Muševič (6. razred) in Gaber Gombač (9. razred). Čestitamo!

mentorica Ines Kompara