Osmošolci smo imeli zelo zanimiv teden

V torek, 6. decembra, smo se osmošolci odpeljali v Ljubljano. Tam smo si ogledali zbirke v etnografskem muzeju in iz gline izdelali figurice za jaslice. Pri izdelovanju nam ni zmanjkalo idej. Tako so nastali pastirji, ovce, Jezus, razne živali, hiše … Vsi smo se med delom zelo zabavali. Kasneje smo se sprehodili do vzpenjače in na Ljubljanskem gradu uživali v prekrasnem pogledu na naše glavno mesto. Ko se je zmračilo, smo na Tromostovju občudovali lučke in se razgledovali po prečudovitih stojnicah.
V petek, 9. decembra, pa smo se odpravili navijat za naše in druge biatlonce. Na poti smo občudovali Blejski grad in prelepe zasnežene gozdove. Na Pokljuki smo vsi navdušeno navijali za naše junake in upali na dobre uvrstitve. Po končani tekmi smo odšli v šotor, kjer je potekal izbor za najboljši navijaški rekvizit. Žal nam ni uspelo prilesti na prva tri mesta, a vseeno smo ostali dobre volje tudi na poti proti domu.

Špela Pangerc, Katja Frank in Monika Šircelj
(Foto: T. M.)

ljubljana_3 ljubljana_9 pokljuka_02 pokljuka_10

Več fotografij si oglejte v galeriji.