Smučanje v Cerknem

Šestošolci smo od 25.1. do 28.1. odšli v šolo v naravi v Cerkno. Ob sedmih zjutraj smo se v torek navdušeno posedli na avtobus. Prispeli smo okoli 11. ure in hitro raztovorili smučarsko opremo. Obuli smo smučarske čevlje in sedli na sedežnico.

Na smučišču smo se razdelili po skupinah in se s svojimi učitelji začeli učiti smučanja. Učenci, ki so smučati že znali, so se kar takoj odpravili na zahtevne proge, ostali pa smo začeli z osnovami smučanja. Pogovorili smo se tudi o smučarskih pravilih. Ker smo hoteli preveriti, koliko smo si o njih zapomnili, smo se igrali kviz .

V Cerknem smo tudi plavali v hotelskem bazenu, kjer smo vsi zelo uživali. Naslednje dni smo obiskali disko in se igrali socialne igre. Oboje je bilo super. Zadnji večer smo si ogledali mesto Cerkno.

Vsi smo veliko smučali in tudi začetniki smo se spuščali po stezah in zavijali kot pravi profesionalci. Ko smo v petek odšli domov, smo si vsi želeli, da bi v Cerknem ostali še kakšen dan.

Zala Barbiš, 6. b