Uspešno izvedena šolska tržnica

Učenci kmetijskega krožka in izbirnih predmetov kmetijska dela, kmetijsko gospodarstvo in sodobna priprava hrane so z mentoricama Martino Petek Gojak in Nino Močilnikar Sedmak v četrtek, 15. decembra 2022, pripravili praznično šolsko tržnico, kjer so prodajali zelišča, dišavne vrečke, mazila, domače milo, piškote, domače marmelade, jabolčne krhlje, kokosove hlebčke in maslene žepke. Najbolje so se prodajali piškoti, na zalogi pa jim je ostalo še nekaj mazil in dišavnih vrečk za vse tiste, ki ste zamudili tržnico.

Na šolsko tržnico so se začeli pripravljati takoj po jesenskih počitnicah in ves ta čas so marljivo delali, da so lahko pripravili raznoliko ponudbo. Namen šolske tržnice je spodbujanje podjetništva in dobrodelnosti pri učencih ter ozaveščanje o pomenu samooskrbe. Vsi prispevki so namenjeni šolskemu skladu.

Prodaja sladkih dobrot in izdelkov jim je šla dobro od rok, zato so z izvedbo šolske tržnice zelo zadovoljni.

krožek Kulturne drobtinice