Vaja evakuacije

V petek, 7. oktobra 2022, smo imeli tretjo in četrto šolsko uro vajo evakuacije.

Na začetku tretje šolske ure smo bili prek šolskega radia obveščeni, da je na šoli prišlo do požara. Vsi učenci in zaposleni smo se odpravili na zbirno mesto na igrišču, razen učencev 9. a razreda in učiteljice Damjane Kinkela, ki je bila z njimi. Na zelenem hodniku v moškem stranišču, kjer naj bi zagorelo, so spustili umetni dim. Ko smo prišli na zbirno mesto, so kmalu prihiteli gasilci, reševalci, policija in civilna zaščita. Najprej so gasilci s pomočjo dvigala s košaro rešili učiteljico in učence 9. a razreda, ki so se zaradi prevelike razširjenosti »požara« zatekli na streho šole, od koder je potekala reševalna akcija. Nato smo lahko opazovali reševanje lutke iz »goreče« stavbe, nazadnje pa smo si ogledali še reševalna vozila, ki so sodelovala pri akciji.

Kljub uspešno izvedeni vaji evakuacije, smo bili veseli, da je šlo le za simulacijo požara v šoli in da je to bila le požarna vaja. Vsem prisotnim gasilcem, reševalcem, policistom in civilni zaščiti se zahvaljujemo za sodelovanje pri izvedeni vaji evakuacije in za prikaz ustreznega ukrepanja v primeru požara.

novinarsko-literarni krožek Kulturne drobtinice