Bronasta in srebrna Vegova priznanja ter Diamantni Kenguru

Matematika je umetnost, kako se izogneš računanju.

(B. Mc Millan)

To umetnost imajo zagotovo radi tisti naši učenke in učenci, ki so tekmovali na šolskem tekmovanju iz znanja matematike. Preko 100 jih je bilo. Dobra tretjina (36) jih je osvojila bronasto Vegovo priznanje.
Državno tekmovanje so letos organizirali na OŠ Košana. Nanj se je uvrstilo 5 naših učenk in učencev od 6. do 9. razreda. Za osvojeno srebrno Vegovo priznanje čestitamo šestošolcu Janu Valenčiču, sedmošolkama Maši Kovačič Štefančič in Veroniki Urbančič ter osmošolcu Gabru Gombaču.

Posebne čestitke pa si zasluži devetošolec Jan Prosen, nagrajen s priznanjem Diamantni Kenguru, saj je v vseh devetih letih šolanja na tekmovanjih Mednarodni matematični Kenguru osvojil bronasto Vegovo priznanje.

Tadeja Možina, predsednica šolske tekmovalne komisije