Šolski sklad

Na podlagi 135. člena Zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja je šola ustanovila šolski sklad, iz katerega se financirajo dejavnosti, ki niso sestavina izobraževalnega programa oziroma se ne financirajo iz javnih sredstev, npr.  zviševanje standarda pouka, pomoč socialno šibkim učencem (ekskurzije, vstopnine, prevozi), dejavnosti za nadarjene učence in podobno.

Sklad upravlja upravni odbor, ki ima predsednika in šest članov, od katerih so trije predstavniki šole.

Sredstva pridobiva s prispevki staršev, z zbiralnimi akcijami (star papir) z donatorstvom, iz zapuščin in iz drugih virov.

V skladu  s Pravili šolskega sklada in Letnim programom šolskega sklada ter na podlagi vlog staršev učencev, predlogov razrednikov, učiteljev in šolske svetovalne službe, upravni odbor odloči o  razdelitvi  sredstev iz šolskega sklada.

Starši lahko prispevate sredstva v šolski sklad na transakcijski račun  SI56 0110 0600 8373 451. Za vaš prispevek se vam iskreno zahvaljujemo.