Drugo mesto naših učencev na lokalnem preverjanju ekip prve pomoči

V soboto, 18. 3. 2017, je na naši šoli potekalo 11. lokalno preverjanje usposobljenosti osnovnošolskih ekip prve pomoči. Na tekmovanju je sodelovalo 7 ekip, iz vsake šole v občini ena. Na teoretičnem delu tekmovanja so ekipe odgovarjale na vprašanja o Rdečem križu in osnovah prve pomoči. Praktični del pa je potekal na treh deloviščih, kjer je bilo potrebno oskrbeti šest poškodovanih oziroma obolelih oseb.
Našo šolsko ekipo so sestavljali Klavdija Škrlj (vodja), Polona Zadnik, Lara Zadnik, Špela Kresevič Frank in Martin Sluga ter Luka Prosen in Maja Boštjančič, ki sta bila v rezervi. Pokazali so veliko stopnjo pripravljenosti, znanja in poguma ter osvojili odlično 2. mesto.  OŠ Knežak je osvojila 1., OŠ Antona Žnideršiča pa 3. mesto.
Vsem učencem iskreno čestitamo in jim želimo, da bi v prihodnosti z veseljem priskočili na pomoč vsakemu, ki jo bo potreboval.