Na obisku učenci iz Viškovega

V ponedeljek, 28. aprila 2017, je  našo šolo obiskalo šestindvajset učencev tretjih in četrtih razredov OŠ Sveti Matej Viškovo. Zanje je ekskurzijo organizirala Zadruga Žmergo iz Opatije. V okviru projekta EATHINK 2015 so si ogledali naš šolski ekovrt ter prisostvovali delavnici o zdravilnih zeliščih, ki jo je vodila Tamara Urbančič. Pred tem je učence pozdravila ravnateljica ga. Ester Juriševič in jim zaželela dobrodošlico.
Od članov kmetijskega krožka je goste s Hrvaškega sprejel Kristjan Valenčič, ki je zanje pripravil obložene kruhke z namazom iz drobnjaka. S slastjo so pojedli vse do zadnjega.
Po koncu delavnice so lahko pestovali piščančke in jih dvajset celo vzeli s seboj na Viškovo. Hrvaški učenci so bili navdušeni nad opremljenostjo naše učilnice angleščine, šolskim zvoncem ter šolskim ekovrtom.
Povabili so nas, naj jih obiščemo.

Tamara U. in Kristjan V.