Na prireditvi ob položitvi temeljnega kamna ob pričetku gradnje povezovalnega vodovoda Ilirska Bistrica–Rodik tudi naše učenke

V sredo, 19. januarja, je pri bistriški vodarni potekala slovesnost ob položitvi temeljnega kamna ob pričetku gradnje povezovalnega vodovoda Ilirska Bistrica–Rodik.

Na slovesnosti so sodelovale tudi učenke naše šole. Tina Jenko in Lamia Bratovič iz tretjega razreda sta deklamirali pesem Hoja po vodi Ferija Lainščka, petošolka Anali Boštjančič pa pesem Dragotina Ketteja O Jurček, Jurček in na ta način počastila tudi pesnikov rojstni dan – Dragotin Kette se je rodil 19. januarja 1876. V obeh pesmih je voda izpostavljena kot tekočina, brez katere ljudje ne moremo, saj je vir življenja.

Metka Šestan