Ne le na snegu, ampak tudi v bazenu

Učenci 6. a in 6. b razreda smo bili od ponedeljka, 9. januarja, do petka, 13. januarja 2017, v šoli v naravi v Cerknem. Z nami so bili tudi učenci 6. in 7. razreda jelšanske osnovne šole; spremljali in vodili pa so nas naši učitelji in vaditelji: Matevž Sakelšek, Andreja Maljevac, Bojana Škabar, Marjana Rozman, Kaja Boštjančič, Mark Grlj in učiteljica Nika iz Jelšan ter vaditelj Andraž iz Cerknega. Nekateri smo se naučili smučati, drugi smo izpopolnjevati svoje tehnike smučanja.
Hrana je bila kar v redu, najboljša pa je bila na smučišču. Tam smo preživeli večino dneva. Zvečer smo šli na sprostitev v prenovljeni bazen. Tam smo se lahko zabavali in igrali, nekateri smo opravili obvezni preizkus plavanja. Hotelske sobe so bile kar v redu. Zasedli smo 11 sob. V sredo smo se pozabavali v disku, v četrtek pa smo imeli podelitev diplom. Sošolec Kristian je imel s seboj harmoniko in nam je rad igral. Na poti v sobe smo se ustavili tudi na recepciji in v zahvalo še tam malo zaplesali.
Zadnji dan je deževalo in nismo mogli na smučišče, zato smo dopoldne sproščeno preživeli v bazenu.
Bilo nam je zelo lepo, vendar je škoda, da se šole v naravi niso udeležili vsi šestošolci.

Eneja Š. in Maja P., 6. a

prva