Območna revija otroških in mladinskih pevskih zborov v Domu na Vidmu

V torek, 28. marca 2023, je na Domu na Vidmu v Kettejevi dvorani potekala območna revija otroških in mladinskih pevskih zborov. Strokovni spremljevalec je bil Matej Penko. Na naši šoli so se je udeležili kar štirje pevski zbori: Cici zbor pod vodstvom učiteljice Ane Rozman, mlajši otroški pevski zbor (OPZ), starejši OPZ in mladinski pevski zbor (MPZ) pod mentorstvom učiteljice Damjane Kinkela. Cici pevski zbor se je predstavil s pesmima Slika in Če b’ se svet nazaj vrtel, mlajši OPZ se je predstavil s pesmimi Papjev, Čokolada in Smejoča samba, starejši OPZ pa je revijo popestril s pesmimi Dve istrski, Ptice in En ten tenera, MPZ pa je zapel pesmi Pričakovanje, Sanje naj te vodijo in Pastirčkov venček. Na koncu so vsi skupaj zapeli Dan ljubezni in Funga alafia. Čeprav je bila revija tekmovalnega značaja, so ubrani glasovi nadebudnih pevcev in pevk pričarali nepozaben glasbeni dopoldan.

Literarno-novinarski krožek Kulturne drobtinice