Obvestilo o novostih glede izjem od napotitve v karanteno

Od srede, 19. 1. 2022, veljajo novosti glede izjem od napotitve v karanteno za zaposlene v šoli in za učence, ki so imeli visoko rizični stik v šoli.

Tako od srede, 19. 1. 2022, dalje ob posameznih okužbah učencev v oddelku za oddelek ne bo več odrejen pouk na daljavo, se bodo pa morali učenci (tisti, ki so bili z okuženo osebo v visoko tveganem stiku v šoli) vsakodnevno samotestirali v šoli, in sicer v obdobju sedmih dni od zadnjega visoko tveganega stika.

IZJEME OD VSAKODNEVNEGA TESTIRANJA:

• zadnji prebolevniki (od pozitivnega rezultata testa PCR je preteklo manj kot 45 dni)
  • preboleli, ki so polno cepljeni
  • učenci, ki imajo dokazilo o negativnem rezultatu hitrega testa (HAG), ki ni starejše od 24 ur od odvzema brisa

Učenci bodo napoteni v karanteno in k pouku na daljavo v primeru, ko bo v posameznem oddelku potrjena okužba pri več kot 30 odstotkih učencev.

Več informacij starši najdete v sporočilu, poslanem prek eAsistenta.