Rastem s knjigo

V novembru smo bili učenci sedmih razredov v splošni knjižnici Makse Samsa.
Tam so nas knjižničarke zelo lepo sprejele, nam povedale marsikaj zanimivega o delovanju knjižnice, o njeni zgodovini ter o življenju in delu pesnice Makse Samsa. Potem smo obiskali mladinski in domoznanski oddelek, knjižničarke pa so nam tudi razložile, kako se iščejo knjige v COBBIS-u. Vse pridobljeno znanje smo preizkusili v nagradnem kvizu.
Ta organiziran obisk knjižnice je potekal v okviru projekta Rastem s knjigo OŠ, ki za sedmošolce poteka že deseto leto. Vsak slovenski sedmošolec v okviru projekta, ki ga pripravlja JAK v sodelovanju z delovno skupino, dobi izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo. Letos smo prejeli knjigo pisatelja Damijana Šinigoja Iskanje Eve. Na koncu našega obiska smo si pogledali še filmček, v katerem je bil predstavljen avtor izbrane knjige in knjiga sama.
Po vsem opravljenem delu smo se knjižničarkam zahvalili za lep, nasmejan in poučen dan, ki smo ga preživeli v knjižnici.

Tina Logar in Špela Pangerc, 7. b

knj_1