Rokavička, The mitten, ukrajinska ljudska pravljica – predstava na prostem

Zima se ni še poslovila in še nas zebe, a se vedno najde način, da se pogrejemo. Pogrejemo se lahko ob zvokih prijetne pesmi, ob poslušanju zanimive pravljice, ob igranju na instrumente in petju ter ustvarjanju dramske igrice. Učenci 1. a in 1. b so v šolskem parku za učence prve triade uprizorili ukrajinsko ljudsko pravljico Rokavička in prikazali, kako tudi živali pozimi zebe in si poiščejo topel kotiček, da se pogrejejo. Lahko je to topla rokavička, ki sta jo deček ali deklica izgubila v gozdu, na snegu. Predstavo, ki je vključevala igro in petje, so prvošolci zaigrali v angleškem jeziku. Uvod v kratko predstavo so popestrili učenci drugih in tretjih razredov, ki so zapeli zimske pesmi v angleškem jeziku. Prijetno druženje v šolskem parku nas je ogrelo in razigralo ravno prav in ravno toliko, da lahko sedaj ustvarjanje nadaljujemo v pomlad.

Anja Frank, učiteljica RP in angleščine