Sprejem prvošolcev v šolskem letu 2019/2020

Prvi šolski dan je bil za učence, ki so prvič prestopili prag naše šole in postali prvošolci, prav poseben.
V šolo so prišli skupaj s svojimi starši in najprej jih je pozdravila in nagovorila naša ravnateljica. Sledila je zabavna igrica Tinka gre v šolo v izvedbi družinskega gledališča Kolenc. Po tem, ko sta razredničarki Marjana Rozman in Metka Šestan poklicali svoje učence in jim podarili rumene rutice, znak prvošolcev, so starejši učenci novim učencem naše šole na glavo poveznili krone, prav take, kot jih ima maskota Cin cin,  ki bo prvo šolarje vse leto opogumljal pri učenju.
Učenci so spoznali še svojo učilnico, se posladkali, pregledali svoje šolske potrebščine in se s starši veselo odpravili domov.

Zahvaljujemo se šolskemu skladu osnovne šole Dragotina Ketteja, ki je s svojimi sredstvi omogočil ogled predstave Tinka gre v šolo.
Dragi prvošolci, želimo vam, da se na naši šoli dobro in prijetno počutite.

učiteljice Marjana Rozman, Metka Šestan, Ana Rozman, Bojana Škabar in Laura Novak