VODA – naravoslovni dan

V četrtek, 28. 9. 2017, smo osmošolci in učiteljici spremljevalki izpeljali naravoslovni dan. Zjutraj smo se peš podali ob obvoznici proti Zarečju in prišli do potoka Posrtev, kjer je bil naš cilj. Presenečeni smo zrli v strugo, ki je bila visoko napolnjena z vodo. Razdelili smo se v pet skupin. Učiteljica je povedala še zadnja navodila in začeli smo s terenskimi vajami. Merili smo temperaturo zraka in vode, globino in širino struge, rečni pretok vode, opazovali onesnaženost in izvedli kemijsko analizo vode. Za terenske vaje smo potrebovali pripomočke (meter, vrvico, termometer, palice…).  Prepoznavali smo tudi rastline.
Po deževnem septembru smo imeli lep sončen dan. Veliko lepše se je učiti v naravi, kot v razredu.

Osmošolci