Zanimive delavnice za vedoželjne in ustvarjalne učence v Cerknici

V četrtek, 6. 12. 2018, smo se vedoželjni in ustvarjalni učenci naše šole odpravili na OŠ Notranjski odred Cerknica. Na poti se nam je pridružila še OŠ Antona Žnideršiča. Ko smo prispeli v Cerknico, smo šli najprej na sprehod, potem pa v jedilnico šole. Tam so nas lepo sprejeli in sledile so predstavitve vseh šol, udeleženih na delavnicah. Ob 14. 30 smo se razdelili v skupine in odšli na delavnice. Največ učencev iz naše šole se je udeležilo delavnice z naslovom  Sketch up, kjer so se učenci seznanili z osnovami risanja v računalniškem programu ter pripravi za tiskanje s 3D-tiskalnikom. Nekaj učenk se je udeležilo delavnice Sam cukr, kjer so okraševale torto. Trije fantje so bili v delavnici Da ti celice posivijo, kjer so se preizkusili v kvizu Male sive celice. Po končanih delavnicah smo se vsi spet zbrali v jedilnici, pomalicali, se še malo podružili in poslovili. Preživeli smo lepo popoldne, se naučili veliko novih stvari ter spoznali nove prijatelje.

Manca Frank, 9. a