Aktivni tudi med odmori

Učitelji in učenci na šoli se zelo dobro zavedamo, kako velikega pomena je gibanje, tudi v dopoldanskem času, saj učenci večino časa med poukom sedijo. Za pogoste gibalne odmore učencev razredne stopnje skrbijo njihove razredničarke, Šolski tim Zdrave šole pa skrbi, da so glavni odmori za učence predmetne stopnje aktivni – vsak dan od ponedeljka do četrtka izvajamo aktivne odmore za posamezni razred, vsak petek pa spodbujamo plesanje na naših hodnikih ob zvokih glasbe. Na ta način se učenci sprostijo, spočijejo in so za nadaljnji pouk precej bolj pripravljeni, kot bi bili brez aktivnih odmorov.

V petek, 29. septembra, smo aktivni odmor izpeljali nekoliko drugače. V okviru vseslovenskega projekta »Začni mlad, tekmuj pošteno« smo organizirali množični tek otrok, ki ga koordinira Atletska zveza Slovenije. Ob 9.20 so se vsi učenci zbrali na šolskem dvorišču in igrišču – ob znaku učiteljev se je vsak razred pripravil in odtekel krog ali dva. Učenci razredne stopnje so tekli na šolskem dvorišču, učenci predmetne pa na šolskem igrišču. Da je bilo vzdušje še boljše, smo zraven predvajali tudi popularno glasbo, ki so se je učenci še posebej razveselili.

Šolski tim Zdrave šole