Bralna noč s Kettejem

V petek, 6. aprila 2018, smo se tretješolci ob 19. uri ponovno dobili v šoli. Bili smo polni pričakovanj, saj je bila pred nami prav posebna noč, in sicer bralna noč s Kettejem. S seboj smo prinesli spalne vreče ter veliko dobre volje.
Učiteljice so nam predstavile pesnika in pisatelja Dragotina Ketteja, po katerem se naša šola imenuje. V knjižnici smo prebirali njegova dela, še posebej so nam bile všeč basni, pesmice in pravljice za otroke. Po večerji smo ustvarjali na različnih delavnicah: oblikovali smo Kettejev bankovec  in znamko, dramatizirali nekatere basni, sestavili in oblikovali smo vabili za ogled Kettejeve rojstne hiše in premskega gradu.  Na nočnem pohodu  po mestu nas je pot vodila mimo Kettejevega spomenika do Kettejeve ulice, v kateri stoji stavba Kettejevih sorodnikov. Šele ko se je bližala 23. ura, smo se končno namestili v svoje spalne vreče na blazinah, ki so bile postavljene kar v učilnici. Prisluhnili smo Kettejevi pravljici Skopulja z nogavico, ki nam jo je prebrala učiteljica. Pravljica nas je hitro uspavala, a zbudili smo se zgodaj, ker nismo navajeni spanja na trdi podlagi. Po zajtrku smo šli na Prem, kjer smo obiskali Kettejevo rojstno hišo in premski grad.

Učenci 3. a in 3. b z učiteljicami Nevico, Dolores in Matejo