Izbiramo ime za risa

V začetku aprila je v okviru projekta LIFE Lynx v oboro pod Snežnikom prispel nov risji samec. Pripeljan je bil iz romunskih Karpatov z namenom reševanja naše risje populacije pred izumrtjem.
Naši šoli je kot sodelujoči v projektu pripadla čast, da v sodelovanju s Centrom DINA risu izbere ime. Ker se nam zdi prav, da so v izbor vključeni vsi učenci šole, smo se odločili, da vsak oddelek predlaga eno ime, po enega pa bosta predlagala učiteljski zbor in »strokovna komisija«. Komisija bo nato v skladu z določenimi kriteriji naredila ožji izbor imen, med katerimi bodo učenci z glasovanjem izbrali najljubšega. Verjamemo, da bodo učenci s svojo otroško domišljijo pripravili pester izbor predlogov.
Ime bo razglašeno v mesecu maju, ko bo ris izpuščen v dinarske gozdove.

S. A.

Fotografija: Aleš Pičulin