Ob zaključku Kettejeve bralne značke

Letos smo bralno značko zaključili 2. aprila, na dan, ko obeležujemo svetovni dan mladinske književnosti in mednarodni dan knjig za otroke. Mnogim našim učencem od 6. do 9. razreda je bila knjiga dobra in zvesta prijateljica med šolskim letom, še zlasti sedemdesetim učencem, ki jim je uspelo prebrati pet knjig in eno pesniško zbirko. Med temi učenci je devet zlatih bralcev, učencev 9. razreda, ki so skozi celo osnovno šolo pridno prebirali knjige in si tako bogatili svoj besedni zaklad in znanje. Ti učenci so: Lara Bubnič, Matic Dovgan, Manca Frank, Žiga Jursinovič, Timotej Krebelj, Megi Lopuh, Sara Novak, Jerica Štemberger in Lea Vodopivec.
V sodelovanju še s tremi šolami iz naše občine, tj. OŠ Antona Žnideršiča, OŠ Podgora Kuteževo in OŠ Rudolfa Ukoviča Podgrad, smo za vse pridne bralce pripravili prav poseben nastop, s katerim smo obeležili zaključek bralne značke v tem šolskem letu. V goste smo povabili znanega slovenskega pesnika, pisatelja, prevajalca in igralca Andreja Rozmana – Rozo, ki je v veliki dvorani Doma na Vidmu navdušil vse zbrane z igralsko dovršeno interpretacijo svojih zabavnih, jezikovno domiselnih in izvirnih pesmi za otroke in mladino. Urico prijetnega druženja z gostom smo zaključili s skupinsko fotografijo vseh zlatih bralcev iz vseh štirih osnovnih šol.
V tem šolskem letu je Kettejevo bralno značko ali pohvalo na naši šoli osvojilo 237 (71%) učencev, in sicer 167  učencev od 1. do 5. razreda in 70 učencev od 6. do 9. razreda

Vsem pridnim bralcem iskreno čestitava in jih vabiva, da še naprej vztrajajo pri branju knjig, saj kot pravi Pavček: »Če ne bomo brali, nas bo pobralo.«

Mentorici bralne značke:
Heda Vidmar in Mateja Šepić