Obeležitev slovenskega kulturnega praznika

V petek, 3. februarja 2023, smo imeli na naši šoli prireditev, s katero smo obeležili slovenski kulturni praznik, Prešernov dan, ki ga bomo uradno praznovali v sredo, 8. februarja.

Z obeležitvijo tega praznika se Slovenci vsako leto poklonimo spominu na največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna. Na prireditvi so se učenci predstavili z branjem pripovedke Mojiceje Podgoršek O dečku, ki je pisal pesmi, kjer avtorica na preprost način pripoveduje življenjsko zgodbo našega vélikega pesnika. Nekateri učenci so se predstavili z recitacijami Povodnega moža, Zdravljice in posodobljene Urške Andreja Rozmana Roze, osmošolka Vita Mihalič pa je prebrala svojo avtorsko pesem z naslovom Doktor Fig. Prireditev sta popestrila še otroški in mladinski pevski zbor, slednji se je predstavil z uglasbenima Prešernovima pesmima O, Vrba in Pod oknom.

Kot se spodobi, je prireditev potekala v kulturno obarvanem vzdušju, saj je bila posvečana našemu vélikemu poetu in avtorju slovenske himne.

krožek Kulturne drobtinice