Revija otroških in mladinskih pevskih zborov

Člani otroškega in mladinskega pevskega zbora osnovne šole Dragotina Ketteja smo se letos udeležili Območnega srečanja otroških in mladinskih pevskih zborov. Prvi koncert srečanja je potekal v torek, 17. aprila ob 17. uri v Domu na Vidmu.
Mladi pevci smo svoje sobote v marcu in aprilu preživljali v glasbeni učilnici naše šole, kjer smo pridno trenirali svoje glasove. Za to srečanje smo se naučili tri čudovite pesmi, ki smo jih z veseljem in navdušenjem odpeli na odru. Na klavirju nas je spremljala gospa Nina Volk. Za vse to pa je poskrbela naša zborovodkinja in učiteljica glasbe, Damjana Kinkela.
Na srečanju pa nista nastopila le mladinski in otroški pevski zbor naše šole, temveč tudi otroški in mladinski pevski zbor Osnovne šole Podgora Kuteževo, otroški pevski zbor Glasbene šole Ilirska Bistrica ter združena mladinski pevski zbor Glasbene šole Ilirska Bistrica in mladinski pevski zbor Osnovne šola Antona Žnideršiča.
Verjamem, da smo vsi na tem dogodku zelo uživali in se zabavali.

Pika Pipan 9.b