Šestošolci v šoli v naravi v Cerknem

Takoj po novoletnih praznikih, od 8. do 12. januarja, so se učenci šestih razredov  skupaj z učiteljicami in vaditelji smučanja odpravili v šolo v naravi v Cerkno. Zgodaj zjutraj v ponedeljek smo se zbrali pred šolo, naložili smučarsko opremo in potovalke na avtobus ter se polni pričakovanja podali proti Cerknem. Namestili smo se v hotelu Cerkno, ki je v neposredni bližini potoka Cerknica. Tisti, ki so imeli to srečo, da je bila njihova soba s pogledom na potok, jih je njegovo blagozvočno žuborenje zazibalo v nočni spanec. V hotelu smo preživljali zabavne večere ob različnih aktivnostih in sproščali svoje razbolele mišice v bazenu. Najlepše trenutke pa smo preživljali na smučišču, ki je oddaljeno dobrih 10 kilometrov od mesta. Vsakokrat smo se do tja peljali po ozki in vijugasti cesti z avtobusom, se na Počivalu preobuli v smučarske čevlje in se nato s sedežnico povzpeli do smučišča. Sprva je bilo nekatere strah vožnje s sedežnico, a smo ga hitro premagali in se prepustili čudovitemu pogledu na okoliške kraje in cerkljansko-idrijske hribe. Večina učencev je prvič stala na smučeh, vendar so hitro usvojili osnove in se veselo smučali po belih strminah. Ostali pa so izpopolnjevali svoje smučarsko znanje z različnimi slogi smučanja in se preizkušali na različnih progah, označenih z modro, rdečo in črno barvo, ki označujejo različne stopnje zahtevnosti proge. Vsi učenci so se izkazali s svojim smučarskim znanjem in na koncu zasluženo prejeli priznanja za sodelovanje v šoli v naravi. Na belih strminah med cerkljanskimi hribi smo preživeli pet nepozabnih dni in se polni novih vtisov ter obogateni z novimi izkušnjami vrnili domov v petek zvečer. Spomini na šolo v naravi ne bodo še dolgo zbledeli, zlasti ne na vse tiste zabavne in nepozabne pripetljaje, ki smo jih doživeli skupaj.

Učenci, učiteljice in vaditelji smučanja

Več fotografij si oglejte v fotogaleriji.