Valeta 2016

V sredo, 15. junija 2016, se je od osnovnošolskih klopi poslovila še ena generacija učencev.
Devetošolci so se ob tej priložnosti tradicionalno sprehodili po mestu in sredino popoldne obarvali s pesmijo in plesom ob zvokih trobente in harmonik.
Za starše, sorodnike in učitelje so pripravili zanimiv program. S fotografijami so v spomin priklicali dogajanje preteklih devetih let, ki so tako zelo hitro minila. Predstavili so se tudi s filmoma in petjem.
Ravnateljica Ester Juriševič je učencem podelila priznanja in pohvale. Teh je bilo veliko, saj so učenci pridno tekmovali in šolo zastopali na različnih področjih.
Najuspešnejša devetošolca v tem šolskem letu sta bila Jurij Krebelj in Žana Radivo, ki sta dosegla najvišje ocene pri vseh predmetih. V spomin jima je ravnateljica podarila zbirko Kettejevih pesmi.
Ob koncu so devetošolci osmošolcem pripravili kviz, ti pa so si s pravilnimi odgovori priborili ključ, ki jim odpira vrata v deveti razred.
Po zaključenem uradnem delu smo vsi skupaj ob sladkanju še malce poklepetali.

Anica Brožič in Nina Močilnikar Sedmak, razredničarki

valeta_10