Varno in odgovorno na spletu

Oktobra in novembra 2022 smo učenci od 6. do 9. razreda imeli tehniški dan v dveh delih o varni rabi spleta. V ponedeljek, 17. oktobra, sta na našo šola prišla kriminalist Cveto Kokalj in njegova pomočnica. Predstavila sta nam vse nevarnosti in pasti, na katere lahko naletimo na internetu. V torek, 22. novembra, smo si učenci od 4. do 9. razreda prvo in drugo šolsko uro v Domu na Vidmu ogledali film Gajin svet 2. Ta govori o 14-letni Gaji in njenem najboljšem prijatelju Maticu, ki se skupaj spopadeta z nevarnostmi spleta in zločinci. Po filmu so učenci 4. in 5. razredov odšli v šolo, ostali  pa smo se udeležili delavnice Gajin splet, kjer je izvajalec delavnice vodil pogovor o tem, kako se varno in odgovorno obnašati na spletu.

krožek Kulturne drobtinice

Vir:  https://www.blog.uporabnastran.si/wp-content/uploads/2022/03/Gajin-svet-2-igralci-Uma-   Stader_Enej-Cerne-Bercic_2.jpg