Zaključek bralne značke

Tudi v letošnjem šolskem letu so učenke in učenci pridno brali v okviru Kettejeve bralne značke. Za trud so bili nagrajeni z obiskom dveh slovenskih avtoric. V ponedeljek, 17. aprila, so učenke in učenci od prvega do petega razreda uživali v poslušanju in aktivnem soustvarjanju pravljic ter popotovanju po Sloveniji z Ireno Cerar, pripovedovalko, urednico, avtorico več vodnikov in planinsko vodnico.

Naslednji ponedeljek, 24. aprila, so se učenke in učenci šestih, sedmih, osmih in devetih razredov srečali s pisateljico, scenaristko in glasbenico Cvetko Bevc. V Domu na Vidmu jim je pripovedovala o svojem delu ter zaigrala prizor iz svojega mladinskega romana Desetka. Vse zlate bralke in bralce (tj. učenke in učence, ki so brali za bralno značko vseh devet osnovnošolskih let) je ustvarjalka povabila na oder, da so se skupaj fotografirali. Poleg zlatih bralk in bralcev z naše šole so na fotografiji še zlate bralke in bralci z OŠ Jelšane, OŠ Rudolfa Ukoviča iz Podgrada ter OŠ Antona Žnideršiča iz Ilirske Bistrice.