Zbiranje starega papirja ˗ pogled za nazaj in povabilo za naprej

V letu 2018 smo zbrali skoraj 24 ton starega papirja, v spomladanski zbiralni akciji 2019 pa še nekaj več kot 10 ton. Šolski sklad smo obogatili za več kot 2000 evrov.

Na krajši šolski prireditvi ob zaključku zbiralnih akcij so učenke 8. a razreda predstavile raziskovalno nalogo Ogljični odtis – Reklame iz papirja (mentorici Anica Brožič in Nina Močilnikar Sedmak). Na prireditvi je bilo nagrajenih 20 učencev, ki je zbralo največ papirja. Prejeli so darilne bone.

Zahvaljujemo se vsem učencem in staršem, ki ste pomagali pri zbiranju, tehtanju in spravilu starega papirja. Z vašo pomočjo smo delo lažje in hitreje opravili.
Zahvaljujemo se vodstvu šole in učiteljem, ki ste spodbujali učence, da smo zbiralne akcije uspešno zaključili. Hvala za pomoč tudi hišniku, čistilkam ter vsem zaposlenim.
Posebna zahvala gre učencem, ki ste poleg zbiranja papirja pomagali tudi pri tehtanju in nošenju paketov.
Zbrali smo veliko količino starega papirja in s tem vsaj malo pripomogli k ohranitvi gozdov.

O porabi denarja, zbranega v šolskem skladu, odloča upravni odbor sklada, ki skrbi, da so vsa sredstva porabljena skladno s sklepi in pravili.
Z zbranimi sredstvi smo v preteklem šolskem letu financirali ali sofinancirali številne dejavnosti za učence naše šole:

• pomoč pri plačilu ekskurzij v Gardaland, Škocjanske jame, Munchen,
  • plačilo vstopnine za ogled filma ob zaključku bralne značke,
  • plačilo prevoza za ogled prireditve Rovka Črkolovka v Kopru,
  • najem velike dvorane Doma na Vidmu za zaključno prireditev,
  • plačilo predstave gledališča Kolenc za učence 1. razreda.

Vse učence vabimo, da zbirajo star papir za jesensko zbiralno akcijo.

Članice šolskega sklada OŠ Dragotina Ketteja