V pričakovanju praznikov z vrstniki iz evropskih držav

Učenci 2., 3., 4. in 5. razredov smo pri urah angleščine v novembru in decembru aktivno sodelovali v mednarodnih projektih izobraževalnega spletnega portala eTwinning, ki predstavlja skupnosti evropskih šol.
Sodelovali smo s šolami iz Italije, Turčije, Španije, Grčije, Velike Britanije, Poljske, Francije, Ukrajine, Latvije, Romunije, Hrvaške, Estonije in Slovaške.
Ustvarjali smo na temo božiča in novega leta. Učenci smo se predstavili vrstnikom iz evropskih šol. Predstavili smo sebe, svojo šolo, kraj, državo… Pogovarjali in ustvarjali smo na temo božično-novoletnih praznikov. Prepevali smo božične in novoletne pesmi v angleščini.
Decembra, v mesecu praznika in pričakovanj, si težko predstavljamo praznike brez voščilnic. Tudi mi smo izdelali voščilnice, jih poslali vrstnikom v različna evropska mesta in šole in jim zaželeli mirne in srečne praznike ter vse najboljše v letu, ki prihaja. Zelo smo se razveselili voščilnic, ki smo jih prejeli od vrstnikov in učiteljic ter učiteljev iz drugih evropskih držav.
Kako lepo je, ko na videz malo presenečenje, lahko naredi praznike čarobne.
Zaključek projekta bo nastop učencev 4. in 5. razredov na šolski novoletni prireditvi, na kateri se bomo predstavili s pesmijo Wonderful dream.

Vesel božič in srečno novo leto.

Učenci in mentorica Anja Frank

VTISI UČENCEV:

1. Zabavno je bilo. Emir, 5.a
  2. Veliko smo se naučili. Maj, 5.a
  3. Veliko smo delali. Všeč mi je bilo, da smo peli, izdelali in pisali voščilnice. Marko, 5.a
  4. Ustvarjali smo. Vita, 5.a
  5. Bilo nam je v veselje, ker smo se spoznavali z učenci drugih šol v Evropi. Naučili smo se novih stvari. Zala, 5.b
  6. Zabavali smo se pri izdelovanju voščilnic, plakatov. Nina, 5.b
  7. Vesela sem, ker smo se predstavili učencem iz evropskih šol. Veliko sem se naučila. Ana, 5.b