Srečno, PIKA NAi!

PIKA NAi, priročnik za učitelje podaljšanega bivanja v prvem triletju osnovne šole in vse, ki se ukvarjajo z otroki, je v petek, 17. novembra 2017, končno doživel svojo krstno predstavitev.

Za odprtje tega za šolo tako pomembnega dogodka je poskrbela ravnateljica Ester Juriševič, ki je priročniku zaželela srečno pot med bralce oz. uporabnike. Enourni program je bil zapolnjen s pogovorom, ki ga je z avtorico knjige Lauro Novak, vzgojiteljico v prvem razredu podaljšanega bivanja, sproščeno vodila učiteljica Alenka Lukač Segulin. Za nekaj trenutkov se jima je na odru pridružila tudi ilustratorka priročnika Ema Klara Eraković, naša nekdanja prvošolka (šol. leto 2015/2016), in s svojimi prisrčnimi odzivi očarala številno občinstvo. Za popestritev večera so poskrbeli učenci šolskega otroškega pevskega zbora ter učenci ansambelske igre, ki so ob spremljavi pianistke Nine Molina in pod dirigentsko taktirko svoje učiteljice Damjane Kinkela poleg ostalih pesmi zapeli še posebej za to priložnost uglasbeno pesem iz PIKE NAi. Svoje zelo pozitivne in navdušujoče izkušnje s priročnikom sta z občinstvom delili recenzentki Klaudija Košenina in Tina Valenčič. Zaključek večera so obarvali vzgojiteljica Laura in otroci, ki so z različnimi (v podaljšanem bivanju narejenimi) malimi instrumenti obogatili instrumentalno predvajano Avsenikovo Golico.

Ob likovni razstavi ilustracij iz priročnika smo druženje zaključili sladko, s torto in čajem.

Več fotografij si oglejte v fotogaleriji.