29. srečanje mladih likovnikov – EX TEMPORE »SNEŽNIK 2019«

Območna izpostava Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti Ilirska Bistrica in Planinsko društvo Snežnik Ilirska Bistrica sta nas v petek, 4. oktobra 2019 povabila na 29. TRADICIONALNI EX TEMPORE »SNEŽNIK 2019«. Ex tempora so se udeležile šole iz občin Ilirske Bistrice in Pivke. Z naše šole so se ga udeležili naslednji učenci: Dorontina Gashi iz 6.A, Nik Volk iz 7.A in Sara Bratuž iz 8.A. Letošnji ex tempore je potekal v starem mestnem jedru Ilirske Bistrice. Najprej smo se sprehodili po starem mestnem jedru in si ogledovali kraj in njegovo arhitekturo. Učenci so si izbrali motive po želji in ustvarjali v poljubni likovni tehniki. Vzdušje je bilo prežeto s prijetnim druženjem mladih umetnikov in sproščenim ustvarjanjem. Nastali so čudoviti likovni izdelki.

Učenci so za ustvarjalnost na ex temporu prejeli  priznanje za sodelovanje. VSEM UČENCEM ISKRENO ČESTITAMO!

Mojca Benčina