ACM tekmovanja – Bober

V tednu od 13. 11. 2017 do 17. 11. 2017 je na naši šoli prvič potekalo šolsko računalniško tekmovanje Bober, kjer so se učenci preizkušali v poznavanju naslednjih računalniških področij: algoritmi in programiranje, predstavitev podatkov in podatkovnih struktur, računalniški procesi in strojne opreme, komunikacija in omrežja, interakcije ter sistemi in družba.
Tekmovanja se je udeležilo 33 učencev, med katerimi je kar nekaj takih, ki so bili zelo uspešni in osvojili bronasto priznanje. V 5. razredu sta bronasto priznanje osvojila Marko Prpić in Ana Rolih, v 6. razredu Simon Bradač in Klemen Mežnar. V 7. razredu so bronasto priznanje osvojili Luka Ferlež, Jan Zorc in Vid Škrlj, ki se je uvrstil tudi na državno tekmovanje. Iz 9. razreda sta bronasto priznanje pridobila Ivan Ivanović in Urban Ujčič.
Vsem udeležencem tekmovanja čestitamo in držimo pesti za Vida.

Mariza Močnik, mentorica in organizatorka tekmovanja