Aktivni odmori na naši šoli

Naša šola je članica skupnosti zdravih šol Slovenije, zato bomo v letošnjem letu posebno skrb namenjali aktivnostim, ki  nagovarjajo in spodbujajo zdrav način življenja. V rdečo nit letošnjega programa »Zdrava šola« so vtkane tri pomembne teme, ki jim bomo v letošnjem letu sledili in jih razvijali:
–  zdravo prehranjevanje, kulturen odnos do hrane pri šolski malici in kosilu in zmanjšanje količin zavržene hrane,
–  skrb za duševno zdravje, kamor sodi prizadevanje nas vseh za dobre medosebne odnose, prijaznost,  pripravljenost pomagati tistim, ki so v stiski in ozaveščanje o škodljivosti pretirane uporabe elektronskih medijev in
–  gibanje .
Vsi vemo, da je gibanje zdravo in zelo pomembno za telesni in tudi umski razvoj, a kljub temu gibamo malo oziroma premalo.
Zato smo učitelji sklenili, da začnemo VSAK PETEK ob 9.25 uvajati AKTIVNI ODMOR oziroma 5 minut za zdravje.
Učenci so se zmigali na rdečem oziroma zelenem hodniku, kjer sta jih pričakali učiteljici Anja in Vesna ter ………Despacitoooooooooo