Bodoči prvošolci marljivi kot mravljice

V februarju smo osnovne šole vpisovale svoje bodoče učence. Po zaključenem vpisu kaže, da bo Kettejevo šolo v prihodnjem letu obiskovalo okoli 40 prvošolarjev.
Prvi stik s šolo je bil letos v znamenju 140. obletnice rojstva Dragotina Ketteja in 50-letnice Kettejeve bralne značke.  V ta namen smo prvošolcem podarili Kettejevo basen Mravlji, ki jo je ilustrirala Sara Bratuž, učenka 5. a razreda. Bodoči učenci so za spomin dobili še vsak svojo »mravljico hrustalko«. Na oglasni deski so s podpisom potrdili svoj prihod.
Prav vsi so povedali, da so že sedaj zelo pridni in delavni in da pomagajo staršem pri različnih opravilih. Prepričani smo, da bodo takšni tudi, ko pridejo v šolo – marljivi kot mravljice, zato jih komaj čakamo.

Šolska svetovalna delavka