Bralna noč s Kettejem

V četrtek, 21. 4. 2016 smo se tretješolci ob 19. uri ponovno dobili v šoli. Bili smo polni pričakovanj, saj je bila pred nami prav posebna noč, in sicer bralna noč s Kettejem. S seboj smo prinesli spalne vreče ter veliko dobre volje. Učiteljice so nam predstavile pesnika in pisatelja Dragotina Ketteja, po katerem se naša šola tudi imenuje. V knjižnici smo prebirali njegova dela, še posebej so nam bile všeč basni, pesmice in pravljice za otroke. Nekateri smo si prebrali tudi nekaj o življenju in delu pesnika, navdušili so nas celo prevodi pesmi v tuje jezike. Po večerji smo ustvarjali na različnih delavnicah. Oblikovali smo Kettejev kovanec in znamko, dramatizirali pesem Deček in cvet ter basen Pajek in muha, sestavili  in oblikovali smo vabilo za ogled Kettejeve hiše ter pekli Kettejeve kruhke. Na nočnem pohodu  po mestu nas je pot vodila mimo Kettejevega spomenika, do Kettejeve ulice, v kateri stoji stavba Kettejevih sorodnikov. Bližala se je že 23. ura, ko smo se končno namestili v svoje spalne vreče na blazinah, ki so bile postavljene kar v učilnici. Prisluhnili smo pravljici, ki nam jo je prebrala učiteljica. Nekatere je pravljica uspavala, drugi pa smo se še pozno v noč pogovarjali. Zbudili smo se zgodaj, ker nismo navajeni spanja na trdi podlagi. Po zajtrku smo šli na Prem, kjer smo obiskali Kettejevo rojstno hišo in premski grad. Tako smo tretješolci obeležili 140-letnico rojstva našega rojaka.

Učenci 3. A in 3. B

noc_1 noc_2