Drugo mesto naših učencev na lokalnem preverjanju znanja ekip prve pomoči

V soboto, 18. marca 2023, je na naši šoli potekalo XVII. državno preverjanje znanja prve pomoči učencev osnovnih šol na lokalni ravni. Na tekmovanju so sodelovale štiri ekipe iz naše občine.

Na teoretičnem delu tekmovanja so ekipe odgovarjale na vprašanja o organizaciji Rdečega križa ter osnovah prve pomoči. Praktični del je potekal na treh deloviščih. Učenci so morali na imitatorjih prepoznati bolezensko stanje (srčni infarkt, srčni zastoj pri otroku) ali poškodbo (kemična opeklina, huda krvavitev, poškodba obraza z izbitim zobom, zapora dihalne poti) in poškodovanca oziroma obolelega ustrezno oskrbeti.

Ekipa naše šole je zaradi zdravstvenih težav nastopala v nekoliko okrnjeni postavi. Kljub temu so pokazali, da so osvojili veliko teoretičnega in praktičnega znanja ter v postavi Lara Benigar, Leila Smolinsky, Zarja Kovačič Štefančič, Jaka Škoberne in Mia Barone osvojili odlično 2. mesto.

Suzi Avsec, mentorica PP