Kdo bo med veselošolskimi državnimi prvaki?

V sredo, 12. aprila 2017, smo kot organizatorji državnega tekmovanja v znanju Vesele šole gostili 33 učencev, ki so na šolskih tekmovanjih dosegli najboljše rezultate in s tem postali kandidati za naziv državnega prvaka Vesele šole. Prišli so iz 14 osnovnih šol širše regije. Med tekmovalci so bili tudi naši učenci, in sicer četrtošolca Matic Iskra in Marko Sanabor, petošolka Maša Kovačič Štefančič ter devetošolca Jan Kastelic in Špela Kresevič Frank.
Učenci so s sodelovanjem v Veseli šoli spoznavali različna zanimiva področja človekovega delovanja, svet narave in družbe. Na tekmovanje so se pripravljali s pomočjo tiskanih prilog Vesele šole v reviji Pil in s tematskimi učnimi potmi na veselošolski spletni strani.
Upamo, da bo med tekmovalci, ki so svoja znanja vnašali v tekmovalne pole na naši šoli, čimveč takih, ki se bodo okitili z naslovom državnega prvaka.
Zahvaljujem se vsem kolegicam in kolegom, ki ste pripomogli k temu, da je tekmovanje potekalo brez zapletov.
Na fotografijah so učenci tik pred začetkom tekmovanja.

Dragica Štemberger Maljavac,
organizatorka državnega tekmovanja v znanju Vesele šole