Po poti kulturne dediščine

Naši osmo- in devetošolci se v okviru kulturnih dnevov vsako leto odpravijo na literarni ekskurziji, in tako bo tudi letos.
V sredo, 19. septembra, se bodo osmošolci podali na Gorenjsko in obiskali Loški muzej v Škofji Loki, Prešernov spominski muzej in grob Franceta Prešerna v Kranju ter Prešernovo rojstno hišo v Vrbi. Cena za vstopnine in vodenje znaša 8,40 €.
V četrtek, 4. oktobra, bodo na vrsti devetošolci. Peljali se bodo na Dolenjsko, in sicer bodo obiskali cistercijanski samostan v Stični, Jurčičevo domačijo na Muljavi in Trubarjevo domačijo na Raščici. V Stični bodo imeli tudi rokopisno delavnico, na Raščici pa si bodo izdelali miniaturno knjižico. Cena za vstopnine, vodenje in delavnici znaša 12,50 €.
Malico bodo učenci, ki so nanjo naročeni, dobili v šoli, kosila pa bomo odjavili. Učenci naj imajo s seboj hrano in pijačo za ves dan, saj si je na poti ne bodo mogli kupovati.
Učenci naj v šolo pridejo kot običajno (vsaj do 7.25), z ekskurzij pa se bodo vrnili okrog 18h.

Učiteljici slovenščine