Praznično obarvana šolska tržnica

Tudi letošnje šolsko leto so učenci, ki obiskujejo kmetijski krožek, sodobno kmetijstvo, sodobno pripravo hrane, kmetijska dela in interesno dejavnost Ustvarjalnice, pripravili praznično šolsko tržnico, ki je bila številčno obiskana.

Potekala je v sredo, 13. decembra 2023, na rdečem hodniku od 12.30 do 14.00. Na stojnicah so bili razstavljeni različni uporabni izdelki, kot npr. dišavne vrečke, domače milo in voščilnice. Najbolj pa so šli v prodajo praznični piškoti, jabolčni krhlji, ribezova marmelada in džem ter raznovrstna posušena zelišča. Letos je bila novost ta, da so uporabljali trajnostno, okolju prijazno embalažo. Namen šolske tržnice, ki je pravzaprav postala že tradicionalna, je porabiti čim več pridelkov, ki jih proizvedejo na šolskem vrtu.

Dokazali so, da z dobro pripravo, marljivim delom in kančkom ustvarjalnosti lahko pripravijo bogato obloženo šolsko tržnico z naravnimi izdelki in slastnimi dobrotami. Izkupiček prostovoljnih prispevkov je bil namenjen za šolski sklad.

Novinarski krožek