Tehniški dan in Spider-Man

Koliko kapljic je v litru vode, kolikšna je prostornina fižola, žeblja, učilnice? S takimi vprašanji smo se ukvarjali šestošolci pri matematiki v petek, 14. junija. Merili smo, preštevali in računali prostornino in ploščino različnih predmetov, ki nas obdajajo.
Ker je bil zunaj prelep sončen dan, smo z delom nadaljevali na igrišču in v šolskem parku. Ugotavljali smo, koliko kvadratnih metrov zavzema rokometno igrišče, igrišče za igro med dvema ognjema in  tekaška proga. Zanimalo nas je, kako dolga je šolska stavba, potka od šole do parkirišča, koliko metrov so dolge tribune in koliko ljudi lahko sedi na njih. Preverili smo tudi, kako natančno lahko razdalje merimo s koraki.
Učne vsebine, ki jih sicer pri matematiki spoznavamo v učilnici, smo preizkusili v praksi in v življenju. Bilo je zanimivo in poučno.

Sedaj se gotovo že sprašujete, kaj ima z našim tehniškim dnem Spider-Man. Podrobno si oglejte fotografije in mogoče ga uzrete tudi vi.

Učenci 6. a in 6. b razreda z učiteljicama matematike