Angleška bralna značka

Tudi v letošnjem šolskem letu so bili učenci od 3. do 9. razreda vabljeni k branju in udeležbi na tekmovanju za angleško bralno značko.
EPI READING BADGE je bralno tekmovanju v znanju angleškega jezika, ki poteka v organizaciji Šolskega epicentra od leta 1996. Njegov glavni cilj je na strokoven, vendar zabaven in zanimiv način približati učenje tujega jezika in popularizirati branje tujejezičnih knjig v osnovni šoli. Knjige so razdeljene po težavnostnih stopnjah za vsak razred posebej. Angleške slikanice so letos prvič brali tudi tretješolci.
Cilji tekmovanja:

• spoznavanje književnosti drugih narodov v izvirniku,
  • zvišati priljubljenost branja v tujem jeziku,
  • odkrivanje in spodbujanje nadarjenih,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja tujega jezika,
  • privzgojiti mladim pozitiven odnos do knjige,
  • zbuditi v njih voljo do branja sploh,
  • drugačen, svež, zanimiv in njihovi starosti in razvojni stopnji primeren način usvajanja jezikovnega znanja,
  • neposredno pokazati privlačnost in koristnost medkulturne komunikacije.

Tekmovanje je potekalo v mesecu marcu. Učenci so reševali naloge bralnega razumevanja.
55 učencev je prejelo zlato priznanje, 26 učencev srebrno priznanje in 10 učencev priznanje za sodelovanje.

Čestitke vsem bralcem.

Mentorici Anja Frank in Alenka Lukač Segulin