Veselo pustovanje

Današnji pustni torek je bil ustvarjalno pisan in igriv. V šolo so navsezgodaj zjutraj prihajale nasmejane maškare v izvirnih preoblekah in širile veselje po šoli. Učenci od prvega do petega razreda so po malici odrajali na pustno povorko po mestu, kjer so se maškare pokazale še krajanom. Najprej so se predstavili v Domu starejših občanov, kjer so se naši trije godci priključili tamkajšnjim muzikantom in veselo zagodli z njimi. Pristavili so se na občini in razposajeno razveselili župana ter zaposlene. Godci iz 5. b so raztegnili meh in tako je pustno veselje napolnilo tudi avlo občine. Na šoli niso manjkali niti slastni in dišeči krofi, za kar je z učenci 3. b razreda poskrbela učiteljica Nevica.

Prav lepo je bilo, saj pust otrokom in tudi nam odraslim omogoča, da za zabavo smuknemo v drugo vlogo ter hkrati z rajanjem čim glasneje preženemo zimo in prikličemo pomlad.

Povezava na spletno stran občine Ilirska Bistrica