Izmenjava knjižnih kazalk

Izmenjava knjižnih kazalk je zanimiv način spodbujanja ustvarjalnosti in spoznavanja drugih šol in kultur. Učenci so v knjižnici izdelali kazalke, ki smo jih nato po navadni pošti poslali partnerskim šolam, one pa svoje nam.

V nacionalnem projektu izmenjave knjižnih kazalk, ki ga organizira Zveza bibliotekarskih društev Slovenije, smo si kazalke izmenjali z Osnovno šolo Prestranek. Sodelovali smo tudi v mednarodnem projektu izmenjave knjižnih kazalk Bookmark Exchange Project pod okriljem Mednarodne zveze šolskih knjižnic (IASL). Naša partnerska šola je bila Liceul Teoretic ‘Ioan Buteanu’ Somcuta Mare iz Romunije. Prejetih kazalk smo bili zelo veseli.

Meta Frank, knjižničarka

kazalke iz Osnovne šole Prestranek