Bilo je nekoč

V prvem razredu se učimo, kako so živeli nekoč in kakšne razlike opazimo, če to življenje primerjamo z današnjim. Da bi to še bolj nazorno približali učencem, smo se skupaj podali na ogled Hodnikovega mlina in stare čevljarske delavnice Ludvika Peršeta, ki je na bistriškem deloval v času druge svetovne vojne. Otrokom je prijazna vodička pokazala celotno delovanje mlina, jih podučila o pridobivanju in tehtanju žita in jih popeljala skozi vse prostore, v katerih so bili razstavljeni pripomočki, ki so jih ljudje uporabljali v starih časih. Otrokom je bila najbolj čudna nočna posoda, saj si niso predstavljali, kako je biti brez stranišča v hiši. Prav tako so veliko spraševali o pripomočkih starega čevljarja, saj danes tega poklica skorajda res več ne poznamo. Od ogleda mlina in stare čevljarske delavnice smo zelo veliko odnesli in še ves dan smo govorili samo o tem.

Tina Hrabar