Božički za en dan

Učenci 3. b razreda so se z razredničarko Nevico pogovarjali o treh dobrih možeh, kdaj hodijo naokrog in če pridejo tudi do otrok iz socialno šibkejšega okolja. Ugotovili so, da ne puščajo povsod enako dragih daril, da nekateri otroci dobijo skromnejša darila, nekateri pa sploh ne. Odločili so se, da postanejo Božički za en dan in dvema otrokoma iz socialno ogroženih družin pripravijo darili. Izbrali so dva devetletnika, deklico Luno in dečka Mitjo, jima okrasili škatli in ju napolnili z veliko stvarmi. Za njiju so kupili šolske potrebščine, izdelke za osebno higieno, igrače, sladkarije, nekaj za obleč in za cartanje. Naredili so jima tudi voščilnici, v kateri so zapisali najlepše želje za prihodnost.

Vseslovenska akcija Božiček za en dan je pohvale vredna akcija, ki tudi otrokom ponuja v razmislek, da ni vse, kar imamo, samoumevno, in da je potrebno drugim tudi pomagati, jim kaj dati ali kupiti, da bi jim olajšali dano situacijo.

Učenci 3. b z razredničarko