Bralna značka

Sedemnajsti september je dan zlatih knjig, dan rojstva in smrti slovenskega pisatelja Franceta Bevka in uradni začetek bralne značke.

Sezname knjig za Kettejevo bralno značko so učencem 1.–5. razreda posredovale razredničarke, za učence 6.–9. razreda pa so objavljeni v spletni učilnici Kettejeva bralna značka. Do seznamov lahko dostopate tudi na spodnjih povezavah:

6. in 7. razred
8. in 9. razred

Šolsko knjižnico so v septembru obiskali vsi učenci prvega triletja. Posebno pozornost smo namenili prvošolcem, ki so si knjižnico ogledali prvič. Prejeli so izkaznice in darilca, Društvo Bralna značka Slovenije pa je vsem prvošolcem pripravilo darilni natis zbirke ugank Miroslava Košute Ponikalnice.

Če beremo, vemo več, bolje razumemo sebe in druge. Tone Pavček je misli o branju strnil v pesmi Branje:

Brati pomeni početi podvige.
Brati je možno marsikaj.
Recimo: grozdje in fige in knjige
in med brati še kaj.

Brati je na moč enostavno.
Črke hrustaš kot zalogaj.
Teže pa je, a tudi bolj slavno,
brati pravilno in hitro nazaj.

A nazaj se daleč ne pride.
Pravo branje le dalje in dalje gre
čez črke in pike, čez vrte in hribe
v Koromandijo ali še dlje.

Meta Frank, knjižničarka