Dobitniki priznanj na tekmovanju iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje v šolskem letu 2020/21

Tekmovanje za Cankarjevo priznanje je bilo v šolskem letu 2020/21 v marsičem posebno, kot je bilo tudi celo šolsko leto, ki se počasi zaključuje. Cankarjevo tekmovanje je potekalo samo na dveh tekmovalnih ravneh: na šolski in državni ravni. Šolsko tekmovanje je potekalo 13. aprila na šoli, državno tekmovanje pa 22. maja prek video povezave na šoli ali od doma. Tema letošnjega tekmovanja je bila zaznamovana s 30. obletnico »rojstva« naše države, zato so bila izbrana književna besedila povezana z domovino, domoljubjem, tradicijo in s kritičnim razmišljanjem o teh temah.

Na tekmovanju za Cankarjevo priznanje je sodelovalo 26 tekmovalcev od 4. do 9. razreda.

Prejemniki bronastih priznanj so:

1. Nour Tolba, 4. a
  2. Lea Knafelc, 4.a
  3. Kim Tomšič Bazina, 4. b
  4. Kana Prosen, 5. a
  5. Vidal Dabholkar, 5. b
  6. Izabela Krebelj, 6. a
  7. Vita Mihalič, 6. b
  8. Štefan Kušar, 7. b
  9. Lucija Šajn, 7. b
  10. Marko Sanabor, 8. a
  11. Vita Gombač, 8. a
  12. Lucija Križ, 8. b
  13. Nina Kragić, 9. b

Državnega tekmovanja sta se udeležila Marko Sanabor in Nina Kragić, ki sta uspešno zastopala našo šolo.

Učenka Nina Kragić je osvojila srebrno priznanje, za kar ji iskreno čestitamo.

Vsi tekmovalci si zaslužijo pohvalo za sodelovanje, prejemniki priznanj pa še iskrene čestitke ob uspehu.

Mentorice Cankarjevega tekmovanja
Marina Štemberger, Klaudia Turković, Polona Benigar, Mirjana Tomažič, Dragica Štemberger Maljavac in Mateja Šepić